5
(2)

Galaxy Foldi tuleb veel oodata!

Samsung lükkab edasi oma uue nutitelefoni müügiletuleku seoses ekraaniriketega.

Galaxy Foldi ootasid paljud, ent kahjuks pidi Samsung nihutama uudistoote ilmumise tähtaega seoses riketega, mis avastati viimaste testide käigus.

Esialgsed testid ei vastanud ootustele: sellest teatasid mitu vaatlejat, kellele antud vidinaid välja anti. Seoses sellega tuli müügi algust mõneks ajaks peatada.

Maailma esimene painutatava ekraaniga varustatud nutitelefon näeb valgust veidi hiljem, kui kasutajad esialgu ootasid. Galaxy Fold avaldab muljet: tegemist on raamita ning 7,3 tollise diagonaaliga nutitelefoniga, mis omab oluliselt suuremat kompaktsust tänu pooleks kokkupaneku võimalusele.

Nüüd vajab ettevõte aega täiendavate testide läbiviimiseks ja põhjalikuks tõrkeotsingu analüüsiks. Sellest teatasid Samsungi esindajad isiklikult.

Probleemseks osutus nimelt see osa, mis muudabki nutitelefoni eksklusiivseks ülemaailmsel turul – ekraan. Just see lakkas töötamast mitmete arvustajate testide tulemusena mõni päev pärast seadme kasutamist.

Selliste defektide põhjuseid pole hetkel õnnestunud kindlaks teha, ent eksperdid on esitanud mitmeid eeldusi. Võimalik, et probleem on seotud kohaga, kus painutus avaldab mõju mõlemale telefoni osale.

Nutitelefoni talitlushäirete teiseks versiooniks on erinevad “ained”, mis sattusid seadme sisemistesse osadesse selle töötamise tagajärjena. Mis ainetega on tegu ning kas nad võivad ohustada inimeste tervist – sellist informatsiooni eksperdid ei avaldanud.

Maailm pidi nägema uue vidina tulekut juba sellel nädalal ühel Hongkongis ning Shanghais toimunud näitustest, kuid tuvastatud vigade tõttu seadme esitlus tühistati.

Lisaks Samsungi Galaxy Foldile töötavad voldiktelefonide kallal ka sellised ettevõtted nagu Huawei ja Xiaomi. Ükski neist ettevõtetest pole seni täpsemat informatsiooni ning konkreetseid eelteateid andnud, seega ei pea Samsungi insenerid kiirustama, viimistledes rahulikult oma seadet ideaalini.

Kiirustada pole tõepoolest tarvis. Võimalik, et Galaxy Fold muutub revolutsiooniliseks seadmeks, mis seab uusi suundumusi kogu nutitelefonide turul. Me usume, et Samsungil õnnestub seda teha.

Inseneride sõnul saavad uued nutitelefonid töötada riketeta, kusjuures kasutaja võib teostada kuni 100 000 seadme avamist/sulgemist.

Olge valmis selleks, et peate maksma märkimisväärset summat, kui soovite uudistoodet esimesena hinnata. Galaxy Foldi esmane hind USA turul algab 1980 dollarist. Nutitelefonide maksumus Eesti turul on hetkel teadmata.

Varem oli lipulaeva eeldatav müügiletulek kavandatud 2019. aasta teiseks kvartaliks. Uut kuupäeva pole hetkel avaldatud, kuid Lõuna-Korea firma esindajad lubavad sellest lähinädalatel aru anda. Ootame huviga!

Kas see artikkel oli kasulik?

Hindamiseks kliki tärnil!

Keskmine hinnang 5 / 5. Häälte arv: 2

Veel ei ole ühtegi häält! Ole esimene!