Sülearvuti regulaarne hooldus on normaalne praktika, mida peaksite kindlasti juurutama, kui tahate, et teie seade töötaks võimalikult kauem. On ju see üks keeruline elektrooniline süsteem. Sülearvuti vigastumine või selle mõne osa vale funktsioneerimine võib tingida seadme vale või kriitilise töö, mis vältimatult annab ennast tunda selle tulevasel töövõimel.

Teeme siinkohal võrdluse sõiduautodega

Läbida tehnilist ülevaatust kord 1 aasta tagant isiklikku sõidukit omavale inimesele – on täiesti normaalne. Seda vajab nii sõiduki töövõime, kui teie ohutus. See on omamoodi sõiduki hügieen, millest olete huvitatud teie ise.

Täpselt sama hügieen on ka muudel tehnilistel seadmetel, mille hulka kanname ka arvutitehnika. Kui kaasaegne ka poleks sülearvuti, võib see ummistuda, sellesse sattuda tolm ja prügi, kui hoolsalt me sellesse ka ei suhtuks.

Kõige suuremaks vaenlaseks teel teie sülearvuti stabiilseks tööks on tolm!

Kui seadet tolmust mitte puhastada, võib sülearvuti töövõime ja tootlikkus tugevalt langeda.

Kas teadsite, et 72 % kõikidest sülearvutites olevate vigastuste põhjuseks on valesti töötav jahutussüsteem? Kõige raskematel juhtudel võib ülemäärane tolmukogus tingida seadme ülesoojenemise ja selle tähtsate komponentide vigastumise. Sülearvutite protsessori või emaplaadi väljavahetamine võib maksta pool selle seadme hinnast. Selle õigeaegne tolmust puhastamine aitab probleemi täielikult lahendada.

Kuidas määrata kindlaks, et sülearvuti vajab hooldust?

Seda on võimalik välja selgitada iseseisvalt!

  • Kuulake kuuleri heli. Kui teile tundub, et selle helitugevus on tavalisest kõrgem, võib selle põhjuseks olla ventilaatori ummistumine.
  • Puudutage radiaatori võret. Sülearvuti liigsel ülesoojenemisel võib selle temperatuur olla niivõrd kõrge, et suudate seda märgata.
  • Laadige protsessori ja videokaardi soojenemistemperatuuri määrav rakendus. Kui näitaja küündib üle 80-90 kraadi C, on see kindel näide sellest, et sülearvuti vajab profülaktikat.

Kui sageli tuleks teha hooldust?

Soovitame seda teha vähemalt üks kord 12 kuu tagant. Juhul, kui ruumis on koduloomad, võiks seda protseduuri teha ka sagedamini.

Sülearvuti hooldus

+372 6129441 , support@datagate.ee
€30

Mis kuulub profülaktikatöödesse meistri poole pöördudes?

  • Kere lahtivõtmine
  • Kõikide ventilatsiooniavade puhastamine
  • Termopasta täielik väljavahetamine
  • Sülearvuti kokkupanemine

Datagate on valmis pakkuma operatiivset abi teie seadmete profülaktikatöödel Tallinnas, Narvas, Jõhvis ja Sillamäel. Põhjalikuma info saamiseks soovitame võtta ühendust meie spetsialistidega või täitke all olev vorm.


ÜLEVAADE: ASUS TUF GAMING H3

ASUS TUF GAMING H3 TUF seeria on teadatuntud tagasihoidlikumate mängurite seas – vähem silmi pimestavat valgustust ning selle asemel rohkem sisu. Nii ka H3 puhul,…
Loe lähemalt

Kas see artikkel oli kasulik?

Hindamiseks kliki tärnil!

Keskmine hinnang / 5. Häälte arv: