4.9
(7)

Kas lihtsalt 11 või 11 Pro?

20. septembril täienesid kogu maailma kaupluseketid Apple’i nutitelefonide uue sarjaga. Kuidas valikus mitte eksida ja milline mudel oma vajadusi ja nõudmisi arvestades soetada? Proovime selles selgusele jõuda.

Mida rohkem funktsioone vaja läheb, seda kõrgemad nõuded esitatakse mudelile. Sel juhul on vastus kindel – tasub võtta Pro versioon. Millised on nende mudelite erinevused?

Ekraan

11. versioon võib kiidelda 6,1-tollise ekraaniga Liquid Retina HD. Versiooni Pro diagonaal on 5,8 tolli, kuid selle ekraani eraldusvõime on Super Retina XDR. Erinevus on märgatav peaaegu kohe. Prol näeme selgemat OLED-maatriksit suurenenud heledusega 800 nitti versus 625 nitti (päikese käes on pilt palju parem). Samuti on Pro versioonil musta kuvamine paremaks muudetud. Nii ühelt kui teiselt on eemaldatud 3D-Touch tugi, kuid funktsioonid Haprit Touch ja True Tone jäeti alles.

Korpus

11. versiooni tootmisel kasutatakse ainult alumiiniumi, samas kui Pro versiooni korpuses kasutatakse faktuurset matti klaasi koos roostevaba terasega. Nuppude arv ja nende asukoht jäid mõlemas versioonis samaks.

Kaamera

Prol  on kahe kaamera asemel kolm. Peale lainurk- ja ülilainurkkaamera on sellele lisatud ka telefotokaamera. Milliseid eeliseid see annab? Näiteks optilise suumi, mis võimaldab kujutist kaks korda suurendada, parema portreerežiimi ja täiustatud välgu, samuti  funktsiooni Smart HDR toe.

Aku

Apple’i enda sõnul suudab “noorem” 11. versioon töötada eelkäijast tund aega kauem (kuni 17 tundi video taasesitust ja 11 voogesituse korral, aga Pro versiooni aku mahutavus võimaldas suurendada autonoomsust koguni 4 tundi (18 tundi tavalise video vaatamist ja 10 tundi voogesitust.) Mõlema versiooni heli taasesitus on maksimaalse helitugevuse korral kuni 65 tundi.

 Veekindlus

 Versiooni Pro saab sukeldada nelja meetri sügavusele vette tavalise kahe meetri vastu. Me ei soovita seda kontrollida, seega usume Apple’i sõnu.

  Vaba mälu ja varustatus

11. versiooni tarnitakse 64/128/256 GB mäluga, samas kui versiooni Pro  lastakse välja mälumahuga 64/256/512 GB. Veel üks boonus Pro omanikele on uuendatud lisaseadmed Lightning-USB-C ja 18 W laadija. Tavalist 11. versiooni müüakse komplektis   Lightning-USB-A ja 5 W laadijaga.

Värvitoonid

Uue põlvkonna nutitelefonide  iga sarja on täiendatud uute värvitoonidega. Kui vaadelda klassikalist iPhone 11, siis on see saadaval järgmistes värvitoonides:

  • Valge
  • Must
  • Kollane
  • Punane
  • Lilla

 Versiooni 11 Pro näeb kaupluste riiulitel järgmistes variatsioonides:

  •  Klassikaline
  •  Kuldne
  •  Hõbedane
  •  Hall Kosmos
  •  Roheline

Nagu näeme, ei käsitletud selliseid parameetreid kui protsessor ja esikaamera. Nii ühe kui teise puhul töötab põhituumana A13, mis on ettevõtte sõnul kõige suurema jõudlusega 4-tuumaline kiip. Inseneridel õnnestus parandada jõudlust 20% ja vähendada energiatarbimist 40%.

Millist mudelit eelistada?

Kõik oleneb teie eelarvest ja vajadustest.  Ekraani suurus siin erilist rolli ei mängi ja kui te ei ole aktiivne foto- ja videofänn,  pole mõttekas osta versiooni 11 Pro, kuna lõppkokkuvõttes on mõlemas nutitelefoni versioonis sama kiip, mistõttu  on nende jõudlus peaaegu ühesugune. Mõlemad mudelid väärivad tähelepanu ja kasutaja raha, valik on teie!

Kas see artikkel oli kasulik?

Hindamiseks kliki tärnil!

Keskmine hinnang 4.9 / 5. Häälte arv: 7

Veel ei ole ühtegi häält! Ole esimene!