5
(4)

Individuaalselt kokkupandud arvuti 5 eelist

Üldiselt tähendab arvuti ostmine juba konkreetsete tehniliste omadustega valmismudeli valikut. Aga mis siis, kui vajate arvutit mitmete kindlate ülesannete täitmiseks?
Sellisel juhul on pädev otsus kõigi tulevase arvuti komponentide iseseisev valimine. See suurendab märkimisväärselt selle kasutamise tõhusust graafika, fotode, videote või mängudega nõutavate toimingute tegemisel. Nõuetekohase individuaalse kokkupaneku kriteeriumid võivad olla järgmised:

1. Kokkupanek püstitatud ülesannete alusel

Arvestades programmide ja ühendatavate seadmete süsteeminõudeid

Kui teil on juba olemas tarkvara, mida kavatsete maksimaalse tõhususega kasutada, ei pea te ostma täiendavat riistvara: te valite ise, mida osta ja mida ei tasu osta. Arvuti iseseisva kokkupaneku üks peamisi ülesandeid on saavutada maksimaalne tõhusus teatavate seadmete või tarkvaraga töötamisel koos minimaalsete rahaliste kulutustega.

Mida vaiksem, seda kallim

Standardkomponentide kasutamisel on jahutussüsteemi tekitatava müra tase otseses proportsioonis seadme võimsusega. Mida võimsam see on, seda rohkem see koormuse all kuumeneb ja mida rohkem arvuti müra tekitab.
Kui vajate võimsat arvutit intensiivseks tööks ressursimahuka tarkvaraga, siis on sellisel juhul vaja mitu suure võimsusega ventilaatorit, mis suudavad takistada komponentide ülekuumenemist.
Kui vajate arvutit kontoritarkvaraga töötamiseks või filmide vaatamiseks, on selline võimas jahutussüsteem üleliigne.
Igasuguse võimsusega arvutit on võimalik kokku panna praktiliselt vaiksena. Kuid selleks on vaja ajakohastada komplekti, näiteks paigaldada vesijahutus, vaiksed ventilaatorid, valida müraisolatsiooniga korpus. Sellise arvuti kokkupanek ei ole müüt, vaid tegelikkus; vaja on ainult täiendavaid rahasüste.

Sisendite/väljundite ja laienduspesade arv ja asukoht

Arvutisse paigaldatud standardportide komplekt ei vasta alati kasutaja vajadustele. Esmajoones puudutab see kiirete nüüdisaegsete USB-portide kättesaadavust korpuse esiküljel. Tänapäeval on vajalik USB 3.1 ja USB-C väljundite olemasolu. Oluline on ka korpuse sees olevate laienduspesade arv ja see sõltub otseselt võimalike installitavate lisaseadmete arvust. Näiteks mitu videokaarti, helikaart, WiFi kaart, muud eripistikutega kaardid.

Korpuse teostamise variandid

Samuti tuleb leida korpusele sobiv ilme. Korpuste kasutamiseks on mitmeid standardeid: ATX/mATX (kõige levinum korpusetüüp), SFF (võimalus asetada lauale), ITX (väikseimad, võimalus riputada monitori taha) ja korpused, mis on mõeldud paigaldamiseks 19″-toendile
Ka esteetiline külg on oluline. Siin avaneb tarbijale arvukalt võimalusi, mis ulatuvad konservatiivsest kontoriilmest ekstravagantsete variatsioonideni, millel on vesijahutus ja LED-taustvalgustus.
Ehkki võimalus valida korpuse värv pole suur (must, hõbe, helehall, valge), võib seegi olla ostjale oluline, nagu ka katte tüüp – matt, läikiv, satiin.

Talitlusvalmidus mittestandardsetes tingimustes ja ruumides

Kokkupuude keskkonnaga avaldab komponentidele negatiivset mõju. Tulemuseks on üksikute komponentide enneaegne rikkiminek.
Kui arvuti peab asuma tööstusruumides, kus on palju tolmu või kõrge temperatuur või vibratsioon, tuleb seda komponentide valimisel ja lisakaitse seadmisel arvesse võtta. 24/7 talitlus hõlmab selliste koormuste jaoks sertifitseeritud komponentide paigaldamist.
Tulevase arvuti kaitsmiseks kasutatakse spetsiaalseid kaitsekorpusi. Nad on varustatud täiendava ventilatsioonisüsteemiga ja on vähem vastuvõtlikud kahjulikele keskkonnamõjudele. Olenevalt vajadustest saab arvutit varustada selliste korpustega, millel on müravähendus, infokandjate vibratsioonivastane kaitse, tolmutõrjefiltrid. Nagu ka kaitse töötajapoolse avamise vastu ja vastupidi, et komponente saaks lihtsalt ja kiiresti asendada (Hot-Swap, Toolless).

Cooler Master CM Storm Silencio

2. Tulevikuperspektiive arvestav kokkupanek

Nüüdisaegseima riistvaraga kokkupanek

Piisavate rahaliste võimaluste korral on selline kokkupanek kõige asjalikum. Kui arvutit kasutatakse raskete ülesannete ja multimeedia puhul, ei takista nüüdisaegne riistvara ja tehnilised tippomadused süsteemiploki konfiguratsiooni 2-3 aasta jooksul. Seejuures saab ta kenasti hakkama fotode ja videotega töötamisel ressursimahukate programmidega või pakkuma kõrgeimat FPS-väärtust kõige nõudlikumates mängudes.
Kontoritööks ja lihtsate ülesannete jaoks on paigaldatakse arvutisse keskmine riistvara. Seejuures saab alati vastavalt kasutaja soovile mistahes komponendi asendada võimsama ja produktiivsema komponendiga. See on võimalik tänu ühilduvate komponentide õigele valikule.
Näiteks saab märkimisväärselt suurendada jõudlust, kui paigaldada hiljem võimsam protsessor. Selleks paigaldatakse toiteallikas, võttes arvesse reservi, mis on ette nähtud tööks energiakulukamate komponentidega.

Töökindlamate komponentide valik

Tänapäeva IT-turul on väga suur konkurents. Selle tulemusena püüab iga tootja säästa tootmiselt, et jääda konkurentsivõimeliseks pikemaks ajaks ja meelitada tarbija tähelepanu, sealhulgas suhteliselt madala hinnaga. Seda tehakse nõrgema ja väiksema töökindlusega riistvara paigaldamisega.
Üks tuntud tootja liigitab oma tooteid nii: Good – Better – The Best. Nende arvutite tehnilisi omadusi hinnates on kasutajal raske mõista „milleks maksta rohkem”, sest kõik tundub olevat sama. Seevastu professionaalid aduvad erinevust vägagi hästi.
Selle näiteks on nüüdisaegsed kõvakettad – SSD. Neil on üks parameeter, millele kasutaja väga harva pöörab tähelepanu – see on kirjutustsüklite arv päevas – DWPD (Disk writes per day). See võib varieeruda 0,3 kuni 10 korda. Seega võib sama mahuga SSD-ketas toimida 30 korda kauem!

SAMSUNG 970 Evo Plus 1GB

3. Võimalus kokku panna arvuti eksklusiivsetel komponentidel

Nvidia quadro

Individuaalse kokkupaneku puhul saate alati valida premium-klassi komponente, nagu Gigabyte Aorus, MSI Gaming/Lightning, ASUS ROG, samuti äriklassi seeriaid, mille tehnoloogiatugi on Intel V-Pro, AMT, Remote management. Professionaalsete mängurite ja küberspordi fännide seas on väga populaarne kokkupanek premium-klassi komponentidest.

Võimalus tellida uudiskaupu ehk tooteid, mis pole veel müüki jõudnud

Isegi kui toode ei ole veel hulgimüüki jõudnud, on alati võimalik seda tellida ja lisada see arvuti komplekti.

Võimalus tellida vananenud või haruldasi komponente, isegi kasutatuid, kui ei ole muud võimalust

Mõnikord me ei saa alati endale ajakohast riistvara lubada. See pole üldsegi probleem! Turul on vanemad mudelid taskukohaste hindadega. Samuti on võimalik komplekteerida arvuti kasutatud või taastatud osadega, millel on sajaprotsendiline jõudlus ja teatav kokkupanekugarantii.

4. Kogu komplekt on käepärane

Vaadelgem veel üht huvitavat individuaalse kokkupaneku aspekti. Paljud tootjad pakuvad koos oma toodetega sageli tasuta boonuseid, nagu: litsentsiga mängud, programmidega CD-d, kupongid, kleebised, flaierid jne.
Samuti jäävad teile veel kõik pakendid ja tarvikud, mis aitavad tulevikus säästa raha, asendades soovitud komponendid nüüdisaegsematega.
Ehkki pisiasi, on see ju meeldiv.
Valmis kaubamärgiga personaalarvuti ostmisel on versioonitäienduse protsess keerulisem ja kulukam.

5. Võimalus lasta kokku panna professionaalsel ettevõttel

On väga oluline usaldada kokkupanek pädevale professionaalsele firmale, kellel on selles turusegmendis kogemusi. Reeglina pakuvad sellise kaliibriga spetsialistid oma klientide teenindamiseks kompleksset lähenemisviisi. See ei ole mitte ainult arvuti kvaliteetne kokkupanek, vaid ka edaspidine tugi ja teenindus.
Meie firma – Datagate – tegeleb arvutite individuaalse kokkupanekuga juba üle 20 aasta. Selle aja jooksul oleme omandanud kuvandi pädevast meeskonnast, kes teab arvutiehitusest nii mõndagi.
Meie spetsialistid on alati kursis IT-valdkonna viimaste arengutega. Arvuti kokkupanek toimub vastavalt aastate jooksul juba välja töötatud reeglitele, võttes arvesse kõiki kliendi nüansse ja soove.
Pakume igale komponendile täielikku dokumendipaketti, mis tagab tarbija arvutile sajaprotsendilise garantii.

Tallinn, Vana-Lõuna 19

Meie poole pöördumisel on mitmeid eeliseid:

  • Arvuti ja selle komponentide tasuta diagnostika garantiiaja jooksul. Ei ole vaja komponente eraldi kohale tuua, korpust lahti võttes: garantii kehtib komplektile tervikuna.
  • Kõigi komponentide põhjalik testimine.
  • Täielik tarkvara ja draiveri ühilduvuse kontroll.
  • Võimalus osta laiendatud garantii komponentidele või komplektile tervikuna.
  • Meie ekspertide konsultatsioonid, mis aitavad teil valida komponente lähtuvalt teie rahalistest võimalustest.

Andrei Šibalov

Müügikonsultant


Oluline on mõista, et individuaalne kokkupanek ei ole keeruline protsess, kui usaldate selle professionaalidele. Pärast konsulteerimist ja ostmist saate selge ettekujutuse, mille eest süsteemi üks või teine element vastutab, ning saate hõlpsasti otsustada, millises suunas arvutit tulevikus ajakohastada.
Individuaalne kokkupanek võimaldab koondada kõik nõuded ja eelistused. Selle tulemusena saate kordumatu ja ainulaadse toote.

Kas see artikkel oli kasulik?

Hindamiseks kliki tärnil!

Keskmine hinnang 5 / 5. Häälte arv: 4

Veel ei ole ühtegi häält! Ole esimene!

Kategooriad: ARTIKLIDARVUTID