ASUS TUF GAMING H3

TUF seeria on teadatuntud tagasihoidlikumate mängurite seas – vähem silmi pimestavat valgustust ning selle asemel rohkem sisu. Nii ka H3 puhul, mitte piiskagi valgustust, kuid 60€ eest 7.1 surround ning võimalust kasutada nii Windows, Mac, PlayStation, Xbox, Nintendo ning mobiiliseadmetega.

Mugavus, ehitus & kvaliteet
TUF seeria toodete eesmärk on olla vastupidavad ning kerged. Kerged nad ka tõepoolest on, kaaludes vaid ~300 grammi. Vastupidavuse poolest ei ole nii kindel – karkass on küll vastupidav ning painduv teras, kuid klapid ise tunduvad ilmselgelt odavad ja seetõttu ka mitte kõige vastupidavamad. Mugavust võib mingil määral pärssida ka klappide ebastabiilsus – näiteks kaelas kandes kipuvad nad võimaluse korral igati väänlema, ehk takistust oleks võinud olla veidi rohkem. Lisaks peab tähelepanu pöörama sellele, et mikrofon pole eemaldatav, ehk kaelas kanda on seda veelgi ebamugavam ning tänavale sellega tõenäoliselt ei kipuks.

Välimuse poolest näevad klapid välja pea identsed HyperX Cloud klappidega, mis punase versiooni juures tundub veidi liigagi sarnane.

Kõige suuremaks miinuseks H3 puhul on aga hoopiski volüümi reguleerimiseks mõeldud rullik – see on peidetud nii klappide sisse, et isegi väikeste sõrmedega on seda üliraske leida ning veelgi raskem muuta. Ning viimase miinusena – kaabel ei ole põimitud, mis samas on antud hinnaklassis ka eeldatav, kuid märkuseks siiski.

Aga positiivsest küljest – peas olles on klapid vägagi mugavad. Klappide kuju on ideaalne ning katab kogu kõrva, mis omakorda aitab tagada hea heli kvaliteedi.

Klappidega tuleb kaasa ka 3.5 mm audio jack’i jagaja, mis on huvitaval kombel põimitud, kuid kvaliteedi poolest tundub siiski olevat paras õnnetusehunnik.

Heli ja mikrofon
Kui klappide ehitus/kvaliteet ei ole just eriti märkimisväärne, siis heli teeb selle kenasti tasa. Tänu klappide ideaalsele kujule ei ’leki’ heli, mistõttu on kasutajani jõudev keli mõnusalt ruumiline ning ka bassi on piisavalt.

Millele aga tasub tähelepanu pöörata – 7.1 surround töötab ainult Windows masinatega ning tegemist ei ole eraldiseisva surroundiga, klapid kasutavad ära Windows’i enda tarkvara Windows sonic, luues tegelikult hoopiski illusiooni ruumilisest helist.

Mikrofon on kvaliteedi poolest täiesti normaalne ning on võimeline ka suurema osa taustamürast eemaldama.

Kas see artikkel oli kasulik?

Hindamiseks kliki tärnil!

Keskmine hinnang / 5. Häälte arv:

Kategooriad: ARTIKLID