CORSAIR HS35 STEREO

Corsairi kõrvaklapid on turul jagatud peamiselt kahte gruppi – kallimad ja kvaliteetsemad Void ning odavamad ja tagasihoidlikumad HS seeriasse. Nüüd on HS seeria saanud taaskord uue, kõige odavama liikme HS35.


Pakend ja sisu
Kuna klappe toodetakse neljas erinevas värvitoonis (must, sinine, roheline ja punane), siis otsustati ka pakend vastavalt värvida. Kuna meieni jõudsid punased klapid, siis ka meie pakend olid punane.


Pakendi tagasiosal on lühidalt lahti seletatud peamised funktsioonid: mäluvahust padjad, 50 mm audio draiverid, eemaldatav mikrofon ning helinupud klappidel.


Peale kõrvaklappide on pakendis veel mikrofon, 3.5 mm audio jack, audiokaabli jagaja ning garantiikaart.


Disain
Välimuse poolest on klapid üsnagi sarnased teiste HS seeria toodetega. Siiski on kvaliteet võrreldes näiteks HS70-ga täiesti erinev. Kui HS70 on peamiselt mettalldetailidest kokku pandud, siis HS35 on ülenisti plastik, mis hinda arvestades on muidugi loogiline. Küll aga on HS35-l üks detail, mida ma väga oleksin tahtnud näha ka HS70 puhul – mäluvahust (ja mesh riidest) padjad. Nahk loogiliselt ei saa hingata elusees nii hästi kui riie, mistõttu ei ole see ideaalne materjal pikkadeks mängusessioonideks, lisaks polnud nahkpadjad ka eemaldatavad.


Nagu ka teistel HS seeria klappidel, saab ka siin klapil asuva rullikuga muuta helitugevust ja vajadusel nupuvajutusega vaigistada mikrofoni.


Lisaks on pärast mikrofoni eemaldamist võimalik auk katta silikoonist kattega, mis võib küll kergelt kaduma minna, kuid on siiski üsna hea idee.


Kvaliteet
Kuna tegemist on 40-euroste klappidega, siis paratamatult ei saa siinkohal eeldada 150-eurostega võrdväärset kvaliteeti ega ka mitte surround heli. Heli on selge, kuid puudub ruumilisus, tõenäoliselt bassi tõttu. Siiski ei saa väita, et tegemist on halbade klappida, oma hinda on nad väärt, kuid on ilmselgelt palju halvema kvaliteediga kui kallimad versioonid. Kaabel on kaetud punase kummise materjaliga. Kuna materjal on libisemisvastane, siis veidi ebameeldiv on klappe kasutada just seetõttu, et pead liigutades on juhtmel liiga suur takistus.


Mikrofon
Nagu alati, on Corsairi mikrofonid eemaldatavad ning vajadusel asendatavad enda isiklikuga. Kvaliteet on nii hea kui 40-eurostelt klappidelt tahta saab. Professionaalseks kasutamiseks jääb kvaliteedist ilmselgelt puudu, kuid mängudes ja Discordis suhtlemiseks on täiesti okei.


Kokkuvõte
Arvestades klappide hinda, on kvaliteet märkimisväärne. Muidugi ei anna siiski võrrelda 100+ eurot maksvate klappidega, aga noortele ja taskukohast peakomplekti otsivatele mänguritele on kvaliteeti klappides küll ja veel.

Lisainfo


Tootja koduleht: Corsair
Tooteleht: Corsair HS35 Stereo

Kas see artikkel oli kasulik?

Hindamiseks kliki tärnil!

Keskmine hinnang / 5. Häälte arv:

Kategooriad: ARTIKLID